تیزر هفتادمین سال تاسیس دانشگاه فردوسی

خانه » Portfolio » تیزر هفتادمین سال تاسیس دانشگاه فردوسی
تیزر هفتادمین سال تاسیس دانشگاه فردوسی1399/11/18 11:43:02

Project Description

دانشگاه فردوسی مشهد

تیزر دانشگاه فردوسی مشهد به مناسبت هفتادمین سال تاسیس این دانشگاه را در این مقاله خواهیم دید. دانشگاه فردوسی مشهد در سال 1328 تاسیس شد و تا به حال از لحاظ قدمت سومین دانشگاه ایران است. محیط زیبا و سرسبز این مجموعه باعث شده تا بیش از یک دهه لقب دانشگاه سبز را داشته باشد. این دانشگاه قدیمی اما به روز و با امکانات قابل قبول ، اکنون در بین 700 دانشگاه برتر جهان قرار دارد.

 

 

با قرار گرفتن این مجموعه در هفتادمین سال تاسیس احساس نیاز به نمایش مسیر طی شده در این سال ها و دستاورد های علمی و فرهنگی این دانشگاه بزرگ کشور حس میشد. به همین جهت گروه استودیو اسپین با همکاری نهاد های علمی و فرهنگی دانشگاه اقدام به ساخت تیزر این دانشگاه نمود که در این مقاله میتوانید آن را مشاهده نمایید. پروسه انجام و گزارشی از فعالیت ها و نهاد های دست اندر کار این پروژه را میتوانید در این مقاله بخوانید. همچنین با توجه به قدمت این دانشگاه سعی شده تا در تیزر طراحی شده بر این مسئله توجه ویژه ای شود .

 

ساخت و طراحی مستند هفتادمین سال تاسیس دانشگاه فردوسی

سفارش ویدیو ساخت مستند هفتادمین سال تایسیس دانشگاه فردوسی به جلسه استودیو اسپین با دکتر عادل سپهر روابط عمومی دانشگاه فردوسی مشهد باز میگردد. در این جلسه نکات کلی پیرامون ساخت این مستند بحث و بررسی شد. پس از آن تیم استودیو اسپین طی حدود شش ماه فعالیت پروژه ساخت هفتادمین سال تاسیس دانشگاه فردوسی را به انجام رساند.

 

 

این مستند شامل تهیه یک تیزر و معرفی تمامی بخش های دانشگاه فردوسی مشهد و دانشگاه علوم پزشکی مشهد بود. چالش های این پروژه جمع آوری اطلاعات و مستندات قدیمی، پیگیری عکس های قدیمی این پروژه و مصاحبه با مشاهیر این دانشگاه بود. این پروژه در نهایت در روز چهارشنبه 13 آذر در تالار دکتر رحیمی زاده دانشکده علوم دانشگاه فردوسی رونمایی شد. در این مراسم که با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و هیأت رئیسه، دکتر محمد کافی رئیس دانشگاه فردوسی مشهد و چهره های برجسته هنری و علمی کشور برگذار شد از تمبر یادبود این مراسم هم رونمایی شد.

 

تیزر دانشگاه فردوسی

پروژه تیزر دانشگاه فردوسی با در نظر گرفتن نقات قوت و دستاورد های این دانشگاه در مدت هفتاد سالی که از تاسیس آن میگذرد ساخته شد و برخی چشم انداز ها نیز نشانه گذاری شد تا علاوه بر گزارشی مختصر اما کامل، روند طی شده توسط دانشگاه نیز قابل مشاهده باشد .

 

 

لوگوموشن

تیم اجرایی استودیو اسپین با بهره گیری از گروهی حرفه ای و خلاق، لوگوموشن تیزر هفتادمین سال تاسیس دانشگاه فردوسی مشهد را نیز تهیه نمود که میتوانید آن را مشاهده نمایید.

 

 

 

تیم اجرایی پروژه:

تهیه کننده : روابط عمومی و حوزه ریاست دانشگاه فردوسی مشهد

تیم کارگردانی : رضا پردل-غلامحسین نوعی

مشاور هنری : مسلم کرمانی

مشاور تاریخی: غلامرضا آذری خاکستر

مسئول هماهنگی : علیرضا سعادت علیجانی

گروه تصویربرداری : تهمینه کاظم زاده – فاطمه جعفری – محمدرضا قوی

طراحی گرافیک : سارا فریادرسان

تدوین : استودیو اسپین

صدابردار: امیر نوروزی

گوینده : رضا باقری

با تشکر از :
فیلمخانه ملی ایران- مرکز آثار مفاخر و اسناد دانشگاه فردوسی مشهد- مرکز اسناد و مطبوعات آستان قدس رضوی

همکاران :
دکتر سید علی مزینانی- جواد روحانی نژاد- محسن الهی نژاد- علی معصومی- حبیب غفوریان- علیرضا هاشمی- لیلا ساجع- مریم بندگی- محمد جواد دیمه کار- محمد آمار- علیرضا بینایی- محمد حسین زاده