تور مجازی کنگ

خانه » Portfolio » تور مجازی کنگ
تور مجازی کنگ1399/4/19 11:29:39

Project Description

تور مجازی کنگ

روستای پلکانی کنگ در یکی از دامنه‌های شمال شرقی ارتفاعات بینالود و در ۱۹ کیلومتری غرب طرقبه و ۲۹ کیلومتری مشهد قرار دارد و آخرین روستا در محور دره رودخانه کنگ می‌باشد که از طریق یک جاده آسفالته در محور مشهد طرقبه نغندر به روستای نغندر و سپس شهر طرقبه و از آنجا به شهر مشهد مرتبط می‌شود و ماسوله‌ای دیگر را از دوران قبل از اسلام به نمایش می‌گذارد. کنگ به دلیل وجود کوه‌های مرتفع درختان فراوان و نوزیدن بادهای خشک از آب و هوای معتدل برخوردار است. از مکان‌های مهم مذهبی این روستا مزار شیخ عبدالله‌است که یکی از عرفای این دیار بوده و در سال ۱۲۶۶ ه.ق متولد و به تحصیل علم و دانش در مشهد، قم و عتبات عالیات پرداخت و در کنگ چشم از دنیا فروبست.

کوه‌ها و ارتفاعات و چشم‌اندازهای زیبای روستای کنگ یکی از جاذبه‌های طبیعی و دیدنی شهر طرقبه به شمار می رود که برای فعالیت‌های تفریحی و ورزشی مناسب است. کنگ به دلیل چشم اندازهای کوهستانی زیبا و وجود چشمه ها و درختان گوناگون بر دامنه کوهپایه های آن، بسیار مورد علاقه کوهنوردان می باشد. به دلیل استقرار سکونت گاه های آن بر روی کوهپایه ، با عنوان روستایی پلکانی و ماسوله خراسان شناخته شده که این موضوع نقش بسزایی در جذب توریسم خارجی داشته است. شیوه استقرار خانه ها با توجه به اقلیم، جهت باد و جهت تابش خورشید در راستای شمال شرقی – جنوب غربی است که صرفه جویی در مصرف انرژی را در پی دارد.

استودیو اسپین در راستای معرفی مناطق جذاب گردشگری شهر مشهد اقدام به تهیه یک تور مجازی هوایی به وسیله هلی شات های مخصوص از این روستا نموده است تا در این روزهای سخت که دیدن مناطق مختلف دشوار و پر خطر شده است، به راحتی بتوانید از آسمان کنگ تمام این روستا و طبیعت زیبای آن را به صورت 360 درجه مشاهده نمایید.

برای مشاهده تور مجازی کنگ از لینک زیر وارد شوید

ورود به تور مجازی

Project Details

Categories: