تور مجازی کتابخانه امام خمینی مشهد

خانه » Portfolio » تور مجازی کتابخانه امام خمینی مشهد
تور مجازی کتابخانه امام خمینی مشهد1399/10/14 9:53:01

Project Description

تور مجازی کتابخانه امام خمینی مشهد

تور مجازی کتابخانه امام خمینی مشهد در پاییز سال 1399 به سفارش نهاد کتابخانه توسط استودیو اسپین تهیه و طراحی شد. این تور مجازی که شامل معرفی تمام بخش های مختلف و طبقات این کتابخانه می باشد به صورت یک بازدید مجازی همراه با نریشن، کاربر را با تمام فضاهای موجود در این کتابخانه زیبا آشنا می کند.

کتابخانه مرکزی امام خمینی (ره) مشهد که به عنوان یک پروژه ملی با زیربنای ۱۱۵۰۰ مترمربع در ۱۵ بهمن ماه سال ۱۳۹۷ در ایام الله دهه فجر و چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی اقتتاح شد.

این کتابخانه دارای ۶ طبقه و بیش از ۴۰ بخش است.

طبقه منفی ۱: مخزن اصلی، تحویل مدرک، سرای نسخ، آرشیو نشریات و صحافی.

طبقه همکف: میز خدمت، کودکان، مرجع، نشریات و نابینایان.

طبقه اول: سالن جلسات، دیداری و شنیداری، خدمات ناشنوایان، گالری، نمازخانه و پایگاه اطلاعاتی

طبقه دوم: اتاق رئیس کتابخانه، معاون، مدیریت آموزش و روابط عمومی، رستوران واستان شناسی

طبقه سوم: سالن مطالعه آقایان، مطالعه خصوصی کلاس آموزش، سایت آموزش و فهرست نویسی

طبقه چهارم: سالن مطالعه بانوان، مطالعه خصوصی و مطالعه گروهی.

نمای شهر از این پنجره‌ها واقعا دیدنی است. کف سالن‌ها از موکت استفاده شده تا راه‌رفتن و رفت‌وآمد مزاحمتی برای مطالعه افراد ایجاد نکند. میز‌هایی با رنگ روشن، نور ملایم و آرامش‌بخش، وجود گل‌های آپارتمانی و از همه مهم‌تر صندلی‌هایی راحت و ارگونومیک که نشستن‌های طولانی‌مدت را ممکن می‌کنند، از دیگر نکات جالب‌توجه این سالن‌های زیبا هستند و خاطره کتابخانه‌های نمور و تاریک را که معمولا در زیرزمین‌ها دایر بودند، از یادتان پاک می‌کنند.

این کتابخانه شش طبقه دارای بیش از ۴۰ بخش است:زیرزمین شامل بخش های: مخزن اصلی، تحویل مدرک، سرای نسخ، آرشیو نشریات و صحافی است.
در طبقه منفی یک، مخزن اصلی برای امانت‌گرفتن و بازگرداندن کتاب‌ها قرار دارد؛ تحویل مدرک، سرای نسخ، آرشیو نشریات و صحافی از دیگر بخش‌هایی هستند که با توجه به تخصص و علایق فردی می‌توانند کاربری متفاوتی برای افراد داشته باشند.

برای مشاهده تور مجازی کتابخانه امام خمینی مشهد از لینک زیر وارد شوید

ورود به تور مجازی