تور مجازی مقبره نادر شاه افشار

خانه » Portfolio » تور مجازی مقبره نادر شاه افشار
تور مجازی مقبره نادر شاه افشار1401/10/17 9:15:59

Project Description

تور مجازی مقبره نادر شاه افشار به عنوان یکی از مفاخر ایران زمین و جهت نمایش مقبره بزرگ و نمایش مجازی این بنای یادبود تهیه شده است. معماری باشکوه آرامگاه نادرشاه از یک سو و موزه نادری از دیگر سو، این مجموعه را به یکی از جاذبه های گردشگری مشهد تبدیل کرده‌اند. بنای موزه معماری جالب‌ توجه دارد و در موزه اشیای تاریخی و ارزشمندی نظیر سلاح و جنگ‌افزار‌ها به نمایش گذاشته شده است.این بنا با مساحت ۱۴۴۰۰ متر مربع در ضلع شمال غربی چهارراه شهدا مشهد واقع شده است وگردشگران بسیاری در سفر به مشهد از آن بازدید می کنند. این اثر یکی از شاهکارهای معماری مدرن ایران است که به خوبی توانسته بخش هایی از تاریخ ایران را به تصویر بکشد. طراح این مجسمه های بسیار ظریف و زیبا، مجسمه ساز معروف ایرانی  استاد ابوالحسن صدیقی می باشد. ساخت این بنا  از سال ۱۳۳۸ توسط مهندس هوشنگ سیحون آغاز شد و در سال ۱۳۴۲ افتتاح شد.

 

تور مجازی مقبره نادر شاه افشار

 

جالب است که بدانید در گذشته محل آرامگاه نادر شاه افشار روبروی حرم امام رضا (ع) قرار داشت. زیرا نادر شاه در زمان حیات خود دستور ساخت آرامگاهی در مشهد را صادر نموده بود. به همین دلیل در سال ۱۱۴۵ آرامگاهی برای او در مجاورت چهارباغ شاهی که روبروی حرم مطهر واقع شده است ساختند. اما پس از آن  در اواخر دوران قاجار قوام السلطنه دستور ساخت آرامگاه جدیدی در محل فعلی  را صادر نمود و استخوان های نادر شاه از تهران برای دفن در این آرامگاه به مشهد منتقل شد. با گذشت چند سال از ساخت آرامگاه انجمن آثار ملی ایران تصمیم گرفت که آرامگاه را بازسازی نماید و مقبره ای در شان نادر شاه بسازد.

 

تور مجازی مقبره نادر شاه افشار

 

تور مجازی مقبره نادر شاه افشار در سال 1400 در ادامه پروژه بزرگ شهرداری مشهد و استودیو اسپین در راستای نمایش جاذبه های گردشگری ، تاریخی و توریستی به عموم مردم تهیه و طراحی گردید. این تور مجازی که به صورت گویا است، توسط یک کارشناس به معرفی این آرامگاه پرداخته و معرفی کامل و جامعی از این مجموعه را در اختیار بازدیدکننده قرار می‌دهد. برای ورود و تماشای این تور مجازی از لینک زیر وارد شوید :

ورود به تور مجازی