تور مجازی دانشکده علوم ریاضی دانشگاه فردوسی مشهد

خانه » Portfolio » تور مجازی دانشکده علوم ریاضی دانشگاه فردوسی مشهد
تور مجازی دانشکده علوم ریاضی دانشگاه فردوسی مشهد1397/10/28 8:29:42

Project Description

تور مجازی دانشکده علوم ریاضی

تور مجازی دانشکده علوم ریاضی دانشگاه فردوسی مشهد توسط استودیو اسپین در تابستان و پاییز سال ۹۷ در بیش از ۷۰ نقطه به صورت سه بعدی و سه بعدی گویا تهیه و طراحی گردید. بازدید مجازی دانشکده علوم ریاضی دانشگاه فردوسی مشهد به صورت یک پکیج کامل به دو زبان فارسی و انگلیسی به کاربران در وب سایت این دانشکده ارایه شده است. در این تور مجازی کاربر توسط نقشه طراحی شده می تواند از نقاط مختلف این دانشکده به همراه یک راهنمای تور بازدید مجازی به عمل آورد.

گروه ریاضی یکی از قدیمیترین گروههای آموزشی دانشگاه میباشد که در سال 1341 به عنوان اولین رشته در دانشکده علوم با عنوان ریاضی – فیزیک اقدام به پذیرش دانشجو نمود. در سال 1344 این رشته به رشته ریاضی و آمار تغییر نام داد. در سال 1375 دانشکده علوم ریاضی دانشگاه فردوسی مشهد با تفکیک از دانشکده علوم پایه با دو گروه آموزشی ریاضی و آمار با 48 عضو هیأت علمی تشکیل شد. گروههای آمار و ریاضی این دانشکده از سال 1380 تاکنون به ترتیب به عنوان قطبهای علمی آمار و ریاضی کشور (قطب علمی آمار برای دوره اول و قطب علمی دادههای ترتیبی و فضایی دورههای دوم و سوم، قطب علمی آنالیز روی ساختارهای جبری و قطب علمی مدلسازی و کنترل دستگاهها) شناخته شده اند. گروه ریاضی اولین گروه آموزشی دانشگاه فردوسی مشهد است که بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ایران، دانشجوی دکتری پذیرفته است. دورههای کارشناسی ارشد ریاضی و آمار به ترتیب در سالهای 1364 و 1366 و دورههای دکتری ریاضی و آمار به ترتیب در سال های 1369 و 1373 ایجاد شدند. گروه آموزشی ریاضی در سال تحصیلی 87- 1386 به دو گروه ریاضی کاربردی و ریاضی محض تقسیم گردید.
دانشکده علوم ریاضی در سال 1375 با تفکیک از دانشکده علوم پایه در ساختمان فعلی خود در پردیس دانشگاه فردوسی مشهد تأسیس شد و هنوز در همین مکان مستقر است.
این دانشکده هم اکنون با تعداد 1039 دانشجو و 43 عضو هیأت علمی در سه گروه آموزشی آمار، ریاضی محض و ریاضی کاربردی فعال می باشد.ورودی اصلی دانشکده با المان خاص گاما در ضلع شمالی دانشکده قرار دارد. در محوطه و فضای سبز جلوی دانشکده ، تندیس خیام ( دانشمند و ریاضیدان شهیر ایرانی ) چشم نوازی می کند.

ورود به تور مجازی