تور مجازی خانه داروغه

خانه » Portfolio » تور مجازی خانه داروغه
تور مجازی خانه داروغه1401/5/4 7:35:14

Project Description

خانه داروغه مشهد ، خانه ای دیدنی و یکی از اماکن مهم گردشگری ایران است؛ نمایی باشکوه با معماریزیبای ایرانی.این خانه را برای علاقه مندان به فرهنگ و تاریخ ایران، به یک مکان جذاب تبدیل کرده است. با استودیو اسپین همراه باشید تا نمایش

تور مجازی خانه داروغه به این مکان دل انگیز و زیبا در دل تاریخ سفر کنید.

خانه داروغه مشهد به دستور یوسف خان هراتی، طراحی و ساخته شد. خانه داروغه یکی از آثار معروف و دیدنی دوره قاجار است که در فهرست آثار ملی ایران در سال های اخیر به ثبت رسیده است.

تور مجازی خانه داروغه

معماری و ساخت خانه تاریخی داروغه مشهد:

این اثر تاریخی دوران قاجار در حدود 1100 متر مربع مساحت داشته است و از نظر معماری با طرح های معماری روسی بی شباهت نیست؛ به طوری که نشانه های معماری روسی را در تزئینات چوبی سقف، کاشی های 7 رنگ، فرشته ها و شیرهای بالدار و تندیس های قالبی و گچی می توانید  مشاهده کنید. همچنین، نمای تراس و پله های دوطرفه نیز شبیه به معماری روسی طراحی شده اند.

تور مجازی خانه داروغه

خانه داروغه مشهد به‌گونه‌ای طراحی و معماری شده است که نیازهای ساکنان آن به کمک نیروهای طبیعی به‌ وسیله انرژی باد، آب و خورشید تامین شود. در این خانه دو قسمت تابستان‌نشین و زمستان‌نشین وجود دارد که هرکدام برای استفاده در فصل‌های مختلف به کار می‌ر‌ود. قسمت زمستان‌نشین رو به آفتاب قرار دارد تا بتوان در فصل‌های سرد از نور و انرژی خورشید بهره گرفت. مطبخ نیز در این قسمت خانه قرار گرفته است. در زیرزمین نیز وسایل گرماساز واقع شده است تا به‌وسیله آن‌ها دمای خانه گرم و مطبوع شود.

پس از چند سال خانه داروغه فرسوده و خالی از سکنه شد تا اینکه در سال ۱۳۹۱ توسط شهرداری مشهد و شرکت عمران و مسکن‌سازان ثامن مورد مرمت و بازسازی قرار گرفت و از سال ۱۳۹۴ تا به امروز به ‌عنوان موزه برای بازدید گردشگران استفاده می‌شود. در تهیه تور مجازی خانه داروغه از یک ساید بار استفاده شده که کاربر را به فضاهای مختلف این خانه جذاب راهنمایی میکند.

برای دیدن تور مجازی خانه داروغه از لینک زیر وارد شوید:

ورود به تور مجازی