تور مجازی باغ گیاه شناسی

خانه » Portfolio » تور مجازی باغ گیاه شناسی
تور مجازی باغ گیاه شناسی1400/8/4 7:17:55

Project Description

مجموعه تفریحی گردشگری و گیاه‌شناسی باغ مشهد به‌عنوان یکی از جاذبه‌ های گردشگری مشهد در تاریخ ۲۲ خردادماه سال ۱۳۹۲ افتتاح شد. این مجموعه دارای ۴۴/۷۷۶ متر مربع چمن، ۱۴۹۵۰ اصله درخت و درختچه، ۱۲۳۰۰ متر مربع پرچین، ۲۵۲۵۲ متر مربع گل دائمی، ۹۵۰۰ متر مربع گل فصلی و ۶۸۲۰۰ متر مربع معبر است.

مجموعه تفریحی گردشگری و گیاه‌شناسی باغ مشهد در بلوار جمهوری، حد فاصل چهار راه مقدم و پل غدیر قرار دارد. برای دسترسی به این مجموعه می‌توانید از مترو یا خودروی شخصی استفاده کنید. مترو خط ۱ (وکیل آباد به فرودگاه) را سوار و در یکی از ایستگاه‌های غدیر یا پروین اعتصامی پیاده شوید. برای رسیدن از ایستگاه غدیر به باغ لازم است کمی در امتداد بزرگراه بسیج پیاده‌ بروید. از ایستگاه پروین اعتصامی نیز می‌توانید به‌سمت جنوب بروید و وارد بلوار جمهوری اسلامی شوید تا به مجموعه مورد نظر برسید.

تور مجازی باغ گیاه شناسی

عکس از خبرگزاری بین‌المللی قرآن (عکاس: محمد زائرنیا) 

 اگر از سمت شمال مشهد با استفاده از خودروی شخصی قصد رفتن به باغ را دارید، می‌توانید از طریق اتوبان همت وارد بزرگراه بسیج (غدیر) و کمی پیش از پایان بزرگراه، وارد بلوار جمهوری اسلامی شوید. همچنین اگر از غرب مشهد می‌آیید، از طریق اتوبان آزادی به بزرگراه شهید کلانتری بروید. پس از ورود به بزرگراه شهید کلانتری، در خروجی خیابان کوشش پیش برانید و با رسیدن به تقاطع بلوار جمهوری، به‌سمت راست بپیچید تا به باغ برسید.

تور مجازی باغ گیاه شناسی

عکس از خبرگزاری بین‌المللی قرآن (عکاس: محمد زائرنیا) 

مجموعه تفریحی گردشگری و گیاه‌شناسی باغ مشهد چندین کلکسیون را در خود جای داده است. این مجموعه متشکل از کلکسیون باغ صخره‌ای، کلکسیون گیاهان دارویی و معطر، کلکسیون نهالستان و گلخانه‌های تولیدی، جشنواره دائمی گل‌های داوودی، باغ رز، باغ میو‌ه‌های بومی ایران، سیستماتیک و آربراتوم، بانک بذر و ژنوم گیاهی، بخش آموزشی و نمایشی، بخش ایران و توران، بخش آسیای میانه و بخش سوزنی برگان است.

 

تور مجازی باغ گیاه شناسی مشهد که در سال 1399 به همت شهرداری مشهد انجام شد به صورت یک تور مجازی گویا یا لایو پانو صورت پذیرفت که در نتیجه آن تمامی بخش های این باغ به صورت عکس های 360 درجه تعاملی نمایش داده شدند. برای مشاهده تور مجازی باغ گیاه شناسی از لینک زیر اقدام کنید :

 

 

ورود به تور مجازی