تور مجازی آرامگاه فردوسی

خانه » Portfolio » تور مجازی آرامگاه فردوسی
تور مجازی آرامگاه فردوسی1401/10/7 9:03:27

Project Description

تور مجازی آرامگاه فردوسی در سال 1400 توسط دپارتمان بازدید مجازی استودیو اسپین به سفارش شهرداری مشهد تهیه شد.  آرامگاه فردوسی به‌عنوان یکی از جاذبه‌های گردشگری شهر طوس استان خراسان، هر ساله پذیرای کسانی است که به فرهنگ و ادب این مرز و بوم علاقه فراوانی دارند. حضور در کنار شخصی که ۳۰ سال برای زنده نگاه‌داشتن زبان پارسی تلاش کرده است، افتخار بزرگی خواهد بود. زمانی که به مشهد سفر می‌کنید می‌توانید چند ساعت از این مکان ارزشمند بازدید کنید، موزه، کتابخانه و مقبره عالم بزرگ، حکیم ابوالقاسم فردوسی را از نزدیک ببینید. ازطرفی جاذبه‌های دیگری در این منطقه وجود دارد که دیدن آن‌ها خالی از لطف نیست.

ارامگاه فردوسی

 

ساختار کلی بیرونی بنا چهارگوش یا مکعبی است و مساحت آن نیز ۱۰۴۳ متر مربع است. در هر سوی بنا می‌توانید پلکان‌هایی را ببینید که در بالای آن‌ها و در ارتفاع ۱۸ متری، بنای آرامگاه فردوسی روی سکویی خودنمایی می‌کند. جالب است بدانید که بنای اصلی از ۷ مکعب کوچک‌تر ساخته شده که همگی به ترتیب روی هم قرار گرفته‌اند. در هر وجه بنا، سروده‌هایی از شاهنامه حکاکی شده است که همه آن‌ها ۱۲ بیتی‌اند. در دو طرف کتیبه‌ها می‌توانید ستون‌هایی را ببینید که به سبک هخامنشی ساخته شده‌ است. ازطرفی در هر کنج نیز یک ستون قرار گرفته است و در نتیجه تعداد ستون‌های بنای اصلی به ۱۲ می‌رسد.

 

تور مجازی آرامگاه فردوسی

 

تور مجازی آرامگاه فردوسی در ردیف پروژه های تاریخی و موزه هایی است که استودیو اسپین جهت آشنایی اولیه بازدید کنندگان اقدام به تهیه بازدید مجازی کرده است. این پروژه ها که به سفارش روابط عمومی شهرداری مشهد (تور مجازی مشهد) بوده است با بازخورد بسیار خوبی از طرف گردشگران ایرانی و خارجی رو به رو شده است.

امروزه در سراسر جهان تورهای مجازی گزینه بسیار مناسبی برای موزه ها و اماکن تاریخی است تا ارتباط بسیار خوب و بین المللی با گردشگران و بازدید کنندگان برقرار کنند.

برای مشاهده تور مجازی آرامگاه فردوسی از طریق لینک زیر اقدام فرمایید :

ورود به تور مجازی