بازدید مجازی بازار رضا مشهد

خانه » Portfolio » بازدید مجازی بازار رضا مشهد
بازدید مجازی بازار رضا مشهد1401/10/4 13:19:31

Project Description

بازدید مجازی بازار رضا مشهد به سفارش روابط عمومی شهرداری مشهد در طی معرفی پروژه اماکن گردشگری در سال 1400 توسط استودیو اسپین انجام شد. بعد از زیارت امام رضا(ع) از هرچه بگذریم از بازار رضای مشهد نمی‌توان چشم‌پوشی کرد. این بازار قدیمی با شهرت جهانی‌اش به یکی از جاذبه‌های گردشگری مسافران تور مشهد تبدیل شده است. بی‌شک مشهدگردی به‌ویژه رفتن به بازار برای خرید سوغات مشهد در برنامه سفر هر مسافری قرار دارد. در زمان‌های قدیم بازار بزرگ و کاملی در اطراف حرم مطهر رضوی وجود نداشت و اکثر بازارهای مشهد و مغازه‌های مختلف پراکنده بودند. از این رو در زمان پهلوی دوم ساخت بازاری بزرگ در نزدیکی حرم برای خرید سوغاتی و … مخصوص زائران به تصویب مجلس رسید.

برای احداث بازار رضا زمینی وسیع در نظر گرفته شد که نایب التولیه به عنوان استاندار خراسان دستور تخریب مغازه‌ها و بناهای قدیمی در این زمین (محدوده بازار رضای امروزی) را صادر نمود. این بازار در سال ۱۳۵۴ طی ۱۱ ماه ساخته شد و به هرکدام از کسبه مغازه‌ای در آن واگذار شد. این بازار مشهد به طور رسمی در سال ۱۳۵۵ افتتاح شده و به عنوان مهمترین بازار نزدیک حرم فعالیت خود را آغاز نمود.

 

بازدید مجازی بازار رضا مشهد

 

ازار رضا مشهد نزدیک حرم مطهر رضوی و حد فاصل میدان بیت المقدس و میدان هفده شهریور واقع شده است. موقعیت مکانی فوق العاده این بازار باعث شده دسترسی به آن بسیار آسان و راحت باشد. زائران با پیاده روی کوتاهی از حرم  می‌توانند به ورودی فلکه آب یا همان میدان بیت المقدس که ورودی اصلی بازار محسوب می‌شود، برسانند. بازار امام رضا در مجاورت و نزدیکی حرم مطهر رضوی قرار دارد در نتیجه زائران و مسافران می‌توانند با اقامت در هتل‌های نزدیک حرم از دسترسی راحتی به حرم و این بازار تاریخی برخوردار شوند. از بهترین هتل‌های نزدیک این بازار و حرم می‌توان به هتل اترک، هتل الماس، هتل جواد، هتل اطلس، هتل رضویه، هتل رز درویشی و هتل ادریس اشاره نمود.

تور مجازی مشهد

برای مشاهده بازدید مجازی بازار رضا مشهد که به صورت گویا تهیه و طراحی شده است از لینک زیر وارد شوید :

ورود به تور مجازی