نحوه ساخت تصاویر با کیفیت پانوراما از ستارگان و آسمان

خانه » نحوه ساخت تصاویر با کیفیت پانوراما از ستارگان و آسمان

نحوه ساخت تصاویر با کیفیت پانوراما از ستارگان و آسمان

در این مقاله به بررسی نحوه عکاسی پانوراما از ستارگان و آسمان خواهیم پرداخت

اول از همه، هنگام عکسبرداری فریم های پانورامای خود، اطمینان حاصل کنید که هر عکس با عکس بعدی هم پوشانی ۵۰ درصدی داشته باشد.

در این مثال، دوربین در یک جهت گیری پرتره عکسبرداری می کند. ابتدا یک ردیف از آسمان را عکاسی شده و سپس یک ردیف از زمین. این به این معنی است که شما باید قبل از ادغام فایل های بالا و پایین جدید،  در فتوشاپ دو فایل پانورامای جداگانه را بسازید.

برای کاهش نویز تصویر در هر بخش از پانوراما ۴ تصویر گرفته می شود که در فرایند کاهش نویز تصویر با از بین بردن تفاوت های بین عکس ها به وجود می آید. به این صورت نویز های رنگی تصویر کهکشان راه شیری به روشی کاملا استاندارد از بین میرود.

stars

 

وقتی که فرآیند کاهش نویز کامل شود، فریم های جدید را به Lightroom منتقل کنید. سپس میتوانید با استفاده از Lightroom به صورت خودکار آنها را ادغام کنید.

 

photoshop

در حال حاضر شما باید با استفاده از فتوشاپ اطلاعات آسمان و زمین را با هم ادغام کنید.این کار به این دلیل انجام شده است که گاهی اوقات شما متوجه خواهید شد که Lightroom به دلیل حرکت ستارگان در طول نور دهی زمین و اسمان را به خوبی استیچ نمی کند. اما وقتی به صورت جداگانه این کار انجام شود این مشکل به وجود نخواهد آمد.

با استفاده از حالت ترکیبی ““Difference” blend mode” در فتوشاپ به درستی می توان دو منظره را تراز کرد.برای تراز کردن لایه ها از ابزار Free transform برای دستکاری لایه ها استفاده کنید.

ترکیب لایه ها به صورت یکپارچه با استفاده از Auto-Blend در فتوشاپ انجام می شود، اطمینان حاصل کنید که “Seamless Tones and Colors” فعال باشد.

توسط |1396/9/28 19:14:59آذر 28ام, 1396|عکاسی|بدون دیدگاه

درج دیدگاه