رابط کاربری برای تور مجازی

خانه » رابط کاربری برای تور مجازی

رابط کاربری برای تور مجازی

هنگامی که در مورد تورهای مجازی صحبت میکنیم، منظور ما نمونه های منحصر به فردی از تورهای ۳۶۰ درجه است. برای برخی از کاربران، تورهای مجازی ساده کافی و پاسخگو می باشد به این دلیل که ممکن است آنها تنها به دنبال یک یا دو تصاویر ۳۶۰ درجه از محیط مورد نظر باشند ،اما با این حال، برای تعداد بیشتری از کاربران که به دنبال تور مجازی کامل و جامع از یک محل یا به عنوان مثال هتل هستند، یک رابط تعاملی یا اینترفیس ارزش تور مجازی را چندین برابر می کند، که برای بیننده تجربه ای جذاب و منحصر به فرد را به ارمغان می آورد.

Screen-Shot-2017-12-31-at-10.24.03-PM

سامانه بازدید مجازی هتل مدینه الرضا

رابط کاربری(اینترفیس) چیست؟

یک رابط کاربری، چارچوبی را برای بینندگان فراهم می کند تا بتوانند به راحتی در تور مجازی حرکت کنند. همچنین با ارائه یک روش راهبردی عملی،میتوان با افزودن ویژگی های اضافی نظیر نقاط حساس(هات اسپات) ، نقاط صوتی و یا حتی ویدئو، توجه و اطلاعات بیننده را افزایش داد.

چه زمانی یک رابط کاربری مفید است؟

رابط کاربری تور مجازی هنگامی فوق العاده مفید است که دو یا چند تور مجازی را در یک مکان داشته باشید و یا اگر تور شما شامل نقاط جغرافیایی مختلفی باشد.

یک رابط کاربری(interface) خوب چه ویژگی هایی دارد؟

پلان/نقشه:

یک پلان از یک طبقه. کاربر را قادر می سازدتا بین اتاق های مختلف حرکت کند یا از یک محدوده جغرافیایی به محدوده دیگر منتقل شود. این فقط برای ساختمان ها مفید نیست بلکه یک نقشه می تواند برای گردش مجازی در یک موقعیت جغرافیایی گسترده تر بسیار کارآمد باشد.

به عنوان مثال برای یک تور مجازی مجتمع ساختمانی که اتاق مختلی در آن وجود دارد، به بیننده اجازه می دهد از هر زاویه ای به اتاق نشیمن، اتاق خواب یا به باغ بپردازند. لطفا برای دیدن یک نمونه از یک تور مجازی املاک کلیک کنید

Screen-Shot-2017-12-31-at-10.41.14-PM

سامانه بازدید مجازی شرکت مسکن کیمیا

پنجره اطلاعات:

هنگامی که روی یک هات اسپات کلیک می شود، یک پنجره اطلاعات ظاهر می شود که به بیننده یک عکس یا یک متن یا محتوای وب را در مورد یک ویژگی نشان می دهد. به عنوان مثال در یک نمایشگاه، یک پنجره اطلاعات، می تواند اطلاعاتی در مورد هنرمند با اثر هنری وی ارائه دهد که کارش نمایش داده می شود. لطفا برای دیدن یک مثال از یک تور مجازی از نمایشگاه همراه با پنجره اطلاعات، روی لینک کلیک کنید.

-صدا:

رابط کاربری میتواند شامل صدا باشد. این صدا می تواند به عنوان یک موسیقی متن ساده باشد یا می تواند به صورت خلاقانه تر مورد استفاده قرار گیرد. تصور کنید یک تور مجازی موزه ای که در آن سخنران به صورت مجازی بخش های مختلف موزه را معرفی می کند. یا یک تور مجازی برای اسباب بازی که در آن شما می توانید موس را روی اسباب بازی بچرخانید تا صداهای مختلفی بشنوند.

-منو(sidebar):

برای تسریع در روند جا به جایی کاربر و همچنین معرفی جزییات طبقه بندی پروژه به صورت منظم یک تور مجازی نیاز به یک اینتر فیس به صورت کاملا واکنشگرا دارد تا بر روی موبایل ها،تبلت ها و کامپیوتر های شخصی مورد استفاده قرار گیرد

به عنوان مثال بخش های مختلف یک هتل مانند انواع اتاق ها،رستوران های متنوع و یا رزرو اتاق می تواند به صورت انترفیس (menu) به تور مجازی( سامانه بازدید مجازی) اضافه گردد.

hotel-tara-virtual-tour

سامانه بازدید مجازی هتل تارا

تهیه و تنظیم:استودیو اسپین | تهیه و طراحی تور های مجازی
کپی با ذکر منبع بلامانع می باشد.

منابع:

wikipedia

وب سایت google street view

وب سایت www.eyerevolution.co.uk

توسط |1396/10/10 19:39:48دی 10ام, 1396|تور مجازی|بدون دیدگاه

درج دیدگاه