توضیح تور مجازی1394/5/13 11:16:19

سامانه بازدید مجازی

logo

امروزه شناخته شدن و به تعبیری ناشناخته نماندن دغدغه فرد فرد انسانهای کره خاکی می باشد. چرا که همه از جمله سیاستمداران، اقتصاد دانان، فعالان فرهنگی ، مذهبی و. . . رقابت پیچیده و گسترده جهانی در عرصه های مختلف سیاسی، فرهنگی و اقتصادی را به خوبی درک کرده و شناخته شدن را به عنوان کلید ورود به این صحنه جهانی دانسته و به خوبی از عواقب انزوای فرهنگی و سیاسی اّگاهی دارند. از این رو نواّوری و استفاده حداکثری از تمام توان فکری، عملی و ابزاری هر مجموعه، در راستای معرفی داشته‏ها و دستاوردهای مختلف فرهنگی و اقتصادی امری بی بدیل و ضروری به شمار می اّید.

در دهکده جهانی، دغدغه انتقال فرهنگ و یا معرفی خدمات ، آن هم خارج از مرز بندی های جغرافیایی، اهمیت بهره مندی از شیوه های نوین اطلاع رسانی را روز به روز نمایان تر می کند.

“گروه استودیو اسپین” افتخـار دارد با برخـورداری از توان بالای نرم افزاری-سخت افزاری و با بهره مندی از نیروهـای جـوان، خلاق و مبتکر، اقدام به تولید و راه اندازی سامانه بازدید مجـازی ویژه ای نموده که قابلیت های استثنایی نسبت به دیگر موارد مشابه دارا می باشد.

این سامانه در زمینه اطلاع رسانی و معرفی ویژگی های مختلف محیطی، باشیوه ای نوین و جذاب، در راستای ورود به دنیای مجازی و معرفی فرهنگ ها و خدمات درسطوح کلان و بدون محدودیت های جغرافیایی فعالیت می نماید.

vtooooor

از بزرگترین آرزوهای بشر بازدید از نقاط مختلف دنیا ، با جزییات کامل و بدون حضور فیزیکی بوده است که هم اکنون و پس از گذشت سالیان دراز از اّن اّرزو، با راه اندازی سامانه های بازدید مجازی درسطح دنیا، نه تنها اّرزوی گردشگران در بازدید از مکانها و ابنیه تاریخی ملل گوناگون دنیا از طریق شبکه جهانی اینترنت فراهم گشته است بلکه این فناوری نو در اختیار فعالان فرهنگی و اقتصادی جهت اطلاع رسانی بدون مرز قرارگرفته و با اقبال بسیار چشمگیری رو به رو گشته است.

سامانه تور مجازی ، این قابلیت را برای کاربران فراهم می اّورد که بدون حضور فیزیکی و از طریق شبکه جهانی اینترنت و یا رایانه شخصی خود، از امکانات و خدمات مرکز مورد نظر به صورت کاملا سه بعدی، باتمام جزییات، همراه با محیطی زنده و گرافیکی کاملا زیبا، بازدید نماید. از پرکاربردترین مواردی که سامانه بازدید”گروه استودیو اسپین” میتواند مفید واقع شود می توان به موارد زیر اشاره کرد :

*در صنعت توریسم و گردشگری

*انتقال مفاهیم فرهنگی

*بازدید در فضای مجازی

*آشنایی با امکانات تفریحی رفاهی

*شهر الکترونیک

*عکاسی سه بعدی

*بازدید مجازی از پروژه های عظیم عمرانی

*بازدید مجازی گردشگران خارجی

از ویژگی های منحصر به فـرد ســامانه بازدیـد مجــازی که آن را از اکثر نمونه های مشابه داخلی متمایز می نمایید می توان به موارد زیر اشاره نمود :

بهره مندی منحصر به فرد از زبان برنامه نویسی :

در تهیه تورهای مجازی معمـول از برنامـه های آماده و گرافیکی جهت آماده سـازی تور استفـاده می گردد حال آنکه سامانه بازدید مجازی “گروه استودیو اسپین” با بهره مندی از تیم فنی مجرب و خلاق و با تکیه بر دانش ایرانی موفق به ایجاد تور مجازی برنامه نویسی گردیده است که علاوه برکیفیت بالا، امکان اضافه نمودن جلوه های گوناگون و منحصر به فرد را در نرم افزار خروجی امکان پذیر می نمایید که برخی از آنها در ادامه ذکر می گردد.

تصویر نهایی 200 مگاپیکسلی :

یکی از ویژگی های منحصر به فرد سامانه بازدید مجازی ، خروجی 200 مگاپیکسلی تصویر نهایی و قابل ارائه به مشتری می باشد که باعث بالا بردن کیفیت کار در ارائه جزئیات و در نهایت افزایش دقت و لذت بیننده می گردد.

قابلیت تور لیدر یا راهنمای تور:

امروزه تجهیز تصاویر پانوراما به امکانات خاص رقابت بین شرکت ها را بالا میبرد و “گروه استودیو اسپین” تکنیک ویدیو پانوراما واقعی و محیطی را ارائه می نماید . در این تکنیک شما میتوانید برای جذب هرچه بهتر مخاطب خود با استفاده از یک نفر راهنما ، و فیلمبرداری از آن توسط کادر فنی به توضیح و معرفی سمعی و بصری بخش مورد نظر خود بپردازید . در پایان واحد عکاسی تصویر پانورامای 360 درجه ای در اختیار شما قرار خواهد داد که ضمن امکان گردش و چرخش 360 درجه در محیط راهنمای آن بخش نیز به صورت کاملا پویا و واقعی در تصویر به معرفی آن بخش خواهد پرداخت .

قراردادن Hot Spot محیطی:

 در طراحی تور Hot Spot عبارت است از یک موقعیت فیزیکی در تصاویر پانوراما که یک کلیک بر روی آن توسط کاربر منجر به انجام یک فرایند خواهد شد. این فرایند می تواند عمل رفتن به یک نمای دیگر، نمایش یک غرفه مجازی، بارگذاری یک پانوراما و یا نمایش محتوای یک بسته اطلاعاتی باشد. آنچه که در اکثر موارد مشابه صورت می پذیرد قراردادن دکمه به عنوان Hot Spot می باشد که علاوه بر پایین آوردن کیفیت نمایش و سرعت، امکان هدایت و رهبری سریع و آسان را برای کاربر مشکل نموده و در زیبایی گرافیکی کار اثری بسیار منفی برجای می گذارد. حال آنکه سامانه بازدید مجازی ما با بهره مندی از زبان های برنامه نویسی قدرتمند این امکان را به کاربر می دهد که Hot Spot را در محیط خود پانوراما ایجاد کرده و از قراردادن شیء اضافه به عنوان دکمه که باعث کاهش چشم گیر ارزش هنری، زیبایی، و ظرافت اثر می گردد جلوگیری نماید.

امکان درج توضیحات در تصویر:

این قابلیت این امکان را به شما میدهد تا در صورت نیاز به اضافه کردن توضیحات نوشتاری برای نقطه ای خاص در درون تصویر 360 درجه خود ( مانند تابلو توضیحات یک اثر هنری یا تاریخی ) بتوانید به سادگی و با زیبایی خاصی این توضیحات را در درون تصویر درج نموده و کاربر با قرار گرفتن بر روی آن نقطه توضیحات را مشاهده نماید .

امکان ثبت تصاویر با جزئیات بالا:

این قابلیت به شما امکان میدهد تا درصورتی که جزئیات ارائه شده در تصویر 360 درجه شما برای نمایش به کاربر کافی نبود با ارائه تصویر با کیفیت بالا از نقطه ای خاص بتوانید جزئیات بسیار ظریف را نیز برای کاربر خود به ارمغان بیاورید. ( برای مثال میتوان به نمایش تصویر با کیفیت بسیار بالا از جواهری با ظرافت در محیط یک موزه اشاره نمود )

vtooooor1

فناوری هوشمند شبیه سازی روز و شب :

بـا تکیـه بر فنـاوری ایجـاد پانارومـا و خواص منحصـر به فـرد ســامـانه بـازدیـد مجازی “گروه استودیو اسپین” امکـــان شبیه سازی هوشمند روز و شب، با توجه به ساعت دستگاه رایانه و یا شبکه جهانی اینترنت فراهم گردیده است.

بهره مندی از پانورامای کروی :

همواره یکی از دغدغه های اصلی کاربران فناوری تور مجازی ، عدم اعوجاج تصویر در فرایند تور بوده است که سامانه بازدید مجازی ما با بهره مندی از فناوری نوین در تهیه تصاویر، خروجی 360 درجه بدون اعوجاج را در اختیار مشتریان قرار می دهد.

استفاده هدفمند از لنزهایWide و Fisheye :

یکی از اصلی ترین فرایندهای ساخت تور مجازی ، عکس برداری محیطی می باشد که تعداد و نیز کیفیت عکس های تهیه شده نقش بسزایی در کیفیت و زیبایی تصویر نهایی ایفا می نماید. لذا سامانه بازدید مجازی ما با بهره مندی از دوربین های عکاسی حرفه ای روز دنیا لنزهای wide و fisheye امکان بهره مندی از عکس هایی با کیفیت بالا در ساخت تور و پانوراما را فراهم نموده است.

صدای سه بعدی :

این فناوری در قابلیتی منحصر به فرد، امکان بهره مندی از صدای سه بعدی را به صورت High Quality و با امکان استریو در اختیار کاربران خویش قرار می دهد.

امکان جستجو :

این سامانه با بهره مندی از زبان های متعدد برنامه نویسی در ایجاد تور مجازی این امکان منحصر به فرد را به کاربر می دهد که از توانایی جستجو در سامانه بازدید مجازی بهره مند گردد.

vtooooor2

نمایش قطعه به قطعه در محل تمرکز کاربر :

نظر به حجم نسبتا بالای فایل های خروجی معمول، تور مجازی و نیز سرعت پایین اینترنت، یکی از مشکلات مرسوم کاربران تور مجازی، لود کردن قطعه به قطعه و بدون تمرکز در نقطه مورد نظر کاربر می باشد. که سامانه بازدید مجازی ما علاوه بر کاهش چشم گیر حجم فایل خروجی، با بهره گیری از نرم افزاری قدرتمند توانسته است این ضعف فنی را به نحوه احسن حل نماید. به گونه ای که در سامانه بازدید مجازی نمایش یا همان لود تصاویر به صورت مترکز و در نقطه مورد نظر کاربر اتفاق می افتد که این مهم سرعت استفاده و نمایش تصویر را چندین برابر افزایش داده که موجب افزایش رضایتمندی بازدید کننده می گردد.

ایجاد نقشه:

در راستای افزایش مدیریت کاربر در یک گردش مجازی، در صورت وجود نقشه شهر این امکان را به کاربر می دهد با کلیک بر روی نقاط مختلف از بخش های مختلف تور بازدید نموده و ضمن مدیریت بهینه در گردش مجازی، موقعیت لحظه ای خود در فرایند تور را مشاهده نماید.

قابلیت چند زبانه بودن :

سامانه بازدید مجازی “گروه استودیو اسپین” با بهره مندی از تمام پتانسیل های علم روز دنیا، جهت ایجاد ارتباط بدون مرز با ملل مختلف دنیا، قابلیت چند زبانه تور ها را به عنوان خدمتی نوین به کاربران خود عرضه می نماید.

قابلیت شبیه سازی فصول :

یکی دیگر از قابلیت های منحصر به فرد این سامانه امکان تغییر هوشمند فصول می باشد. فصول در سامانه بازدید مجازی توسط باران بهاری، تابش خورشید تابستانی، ریزش برگ های پاییزی و بارش برف های زمستانی متمایز می گردد.

قابلیت شبیه سازی خورشید :

خورشید با تلالوء و درخشش طبیعی خود و تابش اشعه های خیره کننده ی آن، گرما بخش محیط مجازی تور می باشد.

امکان قرار دادن فیلم، صوت و عکس :

برخورداری از امکان قراردادن فایل های چندرسانه ای صوت و فیلم و عکس در درون برنامه و بدون بازشدن صفحه ای مجزا می باشد که همین خاصیت قرار گرفتن و اجرای فایل تصویر در درون محیط علاوه بر بالا بردن کیفیت کار موجب افزایش سرعت اجرا نیز می گردد.

بهره مندی از نقشه های Google Map با کیفیت بالا :

از دیگر قابلیت هایی که برای این سامانه تعبیه و طراحی گشته است، قابلیت مکان یابی و کنترل موقعیت با بهره مندی از گوگل مپ به صورت آنلاین و یا آفلاین می باشد که امکان ارائه محصول و یا خدمت مورد نظر کاربر در سطح جهانی را ارائه می نماید.