توصیه هایی فوق العاده برای عکاسی از نوزاد

خانه » توصیه هایی فوق العاده برای عکاسی از نوزاد

توصیه هایی فوق العاده برای عکاسی از نوزاد

در این مقاله و سری مقاله های بعدی قصد داریم تا شما را با توصیه هایی از بهترین عکاسان جهان، برای عکاسی بهتر از سوژه ها در موقعیت های مختلف آشنا کنیم :

در اینجا شما را با بهترین توصیه ها برای عکاسی از نوزاد آشنا خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

  • ۱. زیاد عکس بگیرید!:

عکاسی از نوزاد

نوزادان کاملا غیر قابل پیشبینی هستند، پس در هر لحظه انتظار جابه جایی، گریه کردن، خندیدن یا فریاد زدن را داشته باشید!

از عکاسی کردن مداوم و شات زدن در تعداد بالا نترسید! در عکاسی از نوزاد منتظر یک لحظه طلایی نمانید! گرفتن ۵۰ فریم در یک دقیقه به مراتب بهتر از این خواهد بود تا برای یک فرصت و شات طلایی چند دقیقه منتظر بمانید. قطعا با تعداد عکس بالا می توانید، عکس مورد نظر خود را نیز پیدا کنید.

برای عکاسی از نوزاد ، مطمئن شوید مقدار کافی نور طبیعی در اختیار دارید، ISO خود را بین ۱۰۰ تا ۴۰۰ تنظیم کرده و دیافراگم دوربین را برای یک عمق میدان کم در عکس، کاملا باز کنید (f/2.8-f/8).

دوربین خود را در حالت continuous shooting یا عکاسی پیوسته قرار دهید و ۴،۳،۲ یا ۵ عکس در چند ثانیه بگیرید.

  • ۲. نورها را چک کنید :

عکاسی از نوزاد

برای ثبت بهترین عکس از نوزادان، در طول روز با استفاده از نورهای طبیعی محیط عکاسی کنید. استفاده از نورهای طبیعی، باعث ایجاد یک فوکوس نرم بر روی پوست کودک می شود. میتوانید از نور طبیعی که از پنجره به درون محیط تابیده شده استفاده نمایید. از نور مستقیم و شدید خورشید پرهیز کنید چون هم باعث ایجاد سایه در عکس شده و هم برای سلامتی کودک مضر است.

یک لنز استاندارد ۵۰ میلی متر بسیار ایده آل و مناسب برای عکاسی از نوزاد است. نوع عکاسی دوربین خود را بر روی AV ( تقدم دیافراگم ) قرار دهید، یک ایزو نسبتا بالا و دیافراگم پایین را انتخاب کنید، سپس اجازه دهید تا دوربین به صورت اتوماتیک سرعت شاتر را انتخاب کند.

همچنین می توانید از یک فلاش اکسترنال به همراه دیفیوزر جهت پر کردن نقاط تیره تصویر بهره ببرید.

  • ۳. برای من لبخند بزن کودک عزیزم!  :

عکاسی از نوزاد

گاهی لازم است شما با نوزادان برای گرفتن یک واکنش خوب از آنها، همراهی و همدلی کنید و مانند آنها لبخند بزنید و همراه آنها بازی کنید. که از قایم باشک و شکلک در آوردن برای نوزاد گرفته تا در آوردن صداهای خنده دار. همیشه بیشترین تلاشتان را در طرق مختلف برای لبخند زدن کودکان انجام دهید.

برای ثبت این لحظات اما باید به سرعت کار را تمام کنید! شاتر خود را بر روی 1/500s یا بیشتر قرار دهید و با یک دیافراگم باز ( در حدود f/1.8-f/4) برای ثبت بهترین عکس ها، اقدام کنید.

 

  • ۴. بکگراند ساده! :

 

عکاسی از نوزاد

عکس های ساده از بچه ها معمولا بهترین عکس ها هستند! برای عکاسی از نوزادان احتیاج نیست بکگراند های شلوغ یا اشیا مختلفی داشته باشیم. همین که نوزاد شما لبخند بزند، کافی ست!

برای این کار کافی ست که یک پارچه خاکستری یا تیره را نزدیک پنجره قرار دهید و کودک را با چند اسباب بازی روی آن سرگرم کنید. سپس مود عکاسی دوربین را به AV یا تقدم دیافراگم تقییر دهید و در انتخاب دیافراگم آزادانه عمل کنید. در صورتی که نور پنجره زیاد نیست می توانید از  ISO های بالا تر هم استفاده کنید.

نور سنج را روی صورت نوزاد قرار داده و نقطه فوکوس را چشمان کودک در نظر بگیرید.

  • ۵. عکس های خاطره انگیز بگیرید! :

برای گرفتن یک عکس خاطره انگیز کافی ست نوزاد را به یک فعالیت تشویق کنید یا از دوستان، خانواده و یا همسن و سالان او دعوت کنید تا در عکس حضور داشته باشند. خواهران و برادران، مخصوصا اگر از نظر سنی به هم نزدیک باشند میتوانند در عکس بسیار جذاب و خاطره انگیز ثبت شود.

آنها را تشویق کنید با هم بازی کنند، حرف بزنند و فعالیت کنند، اما حواستان باشد که هیچ کدام را مجبور به این کار نکنید! بگذارید بچه ها، بچگی کنند.

کودکان را در یک محیط بدون سر و صدا با نور طبیعی زیاد بنشانید، مثل نزدیک یک پنجره بزرگ و از آن ها عکاسی کنید.

  • ۶. ماجراجویی کنید!:

عکاسی از نوزاد

عکس های سیاه و سفید بسیار فوق العاده و کلاسیک هستند و هیچ گاه قدیمی نمی شوند. این نوع عکاسی مخصوصا برای کودکان و نوزادان بسیار توصیه می شود.

دوربین را در حالت تقدم دیافراگم یا AV قرار دهید و دیافراگم های بزرگ انتخاب کنید تا بکگراند محو و Blur داشته باشید و فوکوس روی چشم ها و صورت کودک باشد.

هنگام عکاسی مونوکروم و سیاه و سفید کنتراست ها را در نظر بگیرید. به عنوان مثال ضمینه های سیاه یا سفید کاملا قابل توجه و تاثیر گذارند. ایجاد یک نور و یا منبع نور هم می تواند زیبایی عکس نوزاد را دو چندان کند.

  • نکات قابل توجه در عکاسی از نوزاد :

– به طور کلی هنگام کار با نوزادان، باید سریع و بدون تردید عکاسی کنید

– بنابراین همیشه با سرعت شاتر بالا یا حتی ISO بالا عکاسی کنید! هیچ چیز بدتر از گرفتن یک عکس فوق العاده در یک لحظه فوق العاده اما ” تار‌” نیست.

– در طول نور روز میتوانید با شاتر 1/500s و دافراگم F/5.6 عکس های بسیار خوب، شارپ و با کیفیتی به دست آوردید.

  • ابزارهای مورد نیاز عکاسی از نوزاد :

– همراه با یک دوربین خوب و استاندارد یک لنز 50mm نیز برای این کار بسیار خوب عمل خواهد کرد.

– از دیافراگم 1.8 یا بیشتر برای داشتن سرعت شاتر مناسب و عمق میدان خوب بهره ببرید ( به عنوان مثال f/1.4 and f/1.2 ).

– یک سه پایه مناسب یا نگهدارنده هم می تواند برای عکاسی از نوزادان و کودکان ضروری باشد. همچنین به کار بردن یک رفلکتور نقره ای برای بازتاب نور نیز میتواند پوست کودکان را بسیار نرم همراه با نور مناسب نمایش دهد.

 

عکاسی از نوزاد

توسط |1398/1/14 10:35:08فروردین 14ام, 1398|بلاگ, عکاسی|بدون دیدگاه

درج دیدگاه