تور مجازی موزه های برتر دنیا

///تور مجازی موزه های برتر دنیا

تور مجازی موزه های برتر دنیا

در این روزها که فضای مجازی بیشتر از هر چیزی در زندگی روزمره ما کاربرد دارد گشت و گذار مجازی هم می‌تواند به نوبه خود تجربه لذت بخشی از یک مکان را برای ما فراهم نماید. ما در استودیو اسپین با به کار گیری بهترین تجهیزات و بروز ترین دانش در زمینه ساخت و تولید تور های مجازی افتخار داریم به عنوان پیشرو در در تهیه سامانه های بازدید مجازی در کشور، لذت دیدار از مراکز تفریحی، توریستی و گردشگری را بدون حضور در آن مکان بدست آوریم. در این مقاله قصد داریم تا شما کاربران را به سفر مجازی از برترین موزه های دنیا ببریم. با تیم تحریریه استودیو اسپین همراه باشید تا تور مجازی موزه های برتر دنیا را به شما نمایش دهیم

 

1- موزه بریتانیا، لندن:

تور مجازی موزه های برتر دنیا

موزه بریتانیا در لندن، یکی از قدیمی‌ترین و بهترین موزه‌های جهان به حساب می‌آید که آثار آن از تمام قاره‌ها جمع‌آوری شده است و سالانه بیش از ۶.۵ میلیون نفر از سراسر دنیا از آن بازدید می‌کنند. «موزه‌ی بریتانیا» (British Museum) در لندن، بزرگ‌ترین موزه در کشور انگستان به شمار می‌رود و آثار متنوعی از کشورهای مختلف را دربرمی‌گیرد. این موزه به هنر، فرهنگ و تاریخ جهان اختصاص دارد و مجموعه آثار دائمی آن که تعدادش به ۸ میلیون اثر می‌رسد، تمام قاره‌ها را شامل می‌شود و داستان فرهنگ انسان‌ها را از ابتدا تا به امروز به نمایش می‌گذارد. پایه و اساس شروع کار موزه‌ی بریتانیا، مجموعه آثاری بود که به «سر هنس اسلون» (Hans Sloane) تعلق داشت. او آثار بسیاری را در طول عمرش از کشورهای گوناگونی از جمله یونان، مصر و شهر رم جمع‌آوری کرده بود و آن‌ها را در وصیتش به پادشاه «جرج دوم» واگذار کرد تا مردم بتوانند از آن‌ها دیدن کنند و زحماتش به باد نرود.

برای مشاهده تور مجازی موزه بریتانیا، لندن اینجا کلیک کنید

2-موزه اورسی، پاریس:

 موزه اورسی، پاریس

موزه اورسی (به فرانسوی: Musée d’Orsay) از معروفترین موزه‌های پاریس و یکی از موزه‌های مهم نقاشی و مجسمه‌سازی جهان است. بنای این موزه در ساحل چپ رود سن و محل قبلی ایستگاه قطار پاریس است. این موزه محل نگهداری آثار هنری فرانسه بین سال‌های ۱۸۴۸ تا ۱۹۱۴ است. آثار موجود در این موزه شامل نقاشی، مجسمه، عکس و مبلمان است. مهمترین علت معروفیت این موزه به خاطر مجموعه‌های سبک دریافتگری (امپرسیونیسم) از جمله آثار کلود مونه و رنوار است. بسیاری از این آثار تا پیش از گشایش این موزه در سال ۱۹۸۶ در گالری ملی ژو دو پوم، موزه لوور و موزه ملی هنر مدرن نگهداری می‌شد. در سال ۲۰۰۷ جمعاً ۳٬۱۶۶٬۵۰۹ نفر از این موزه دیدن کرده‌اند. در مجموع تاکنون ۵۷٬۶۹۷٬۵۰۱ نفر از این موزه بازدید کرده‌اند.

برای مشاهده تور مجازی موزهاورسی، پاریس اینجا کلیک کنید

3- موزه وان گوگ، آمستردام:

موزه ون گوگ، آمستردام

موزه ون گوگ (انگلیسی: Van Gogh Museum) نگارخانه‌ای در آمستردام هلند است که به آثار نقاش هلندی، ونسان ون گوگ و معاصرانش اختصاص دارد. این موزه در میدان‌موزه‌ای قرار دارد که در آن، موزه‌های دیگری چون موزه امپراتوری، موزه اشتدلیک آمستردام و تالار کنسرت آمستردام قرار دارند. موزه ون گوگ در ۲ ژوئن ۱۹۷۳ افتتاح شده‌است. طراحان ساختمان آن، گریت ریتفلد و کیشو کوروکاوا هستند. این موزه همین‌طور بزرگ‌ترین مجموعه از آثار نقاشی ون گوگ در جهان را در خود جای داده. در سال ۲۰۱۵، این موزه ۱/۹ میلیون بازدید داشت که آن را دومین موزه پربازدید هلند و سی و یکمین موزه پربازدید جهان کرده‌است.

برای مشاهده تور مجازی موزه ون گوگ، آمستردام اینجا کلیک کنید

4- موزه هنر متروپولیتن، نیویورک :

 موزه هنر متروپولیتن، نیویورک

موزه کلان‌شهری هنر (به انگلیسی: Metropolitan Museum of Art) هم‌چنین مشهور به موزه متروپولیتن (به انگلیسی: Metropolitan Museum)، از بزرگ‌ترین و مشهورترین موزه‌های جهان است. موزه در منهتن نیویورک و در مجاورت ضلع شرقی سنترال پارک و خیابان پنجم قرار دارد. این موزه در ۱۸۷۲ میلادی افتتاح گردید. موزهٔ متروپولیتن نیویورک حاوی مجموعهٔ بزرگ و نادری از تاریخ اسلام و ایران باستان است. موزه کلان‌شهری هنر، سالیانه حدود ۴ میلیون بازدیدکننده دارد. قدیمی‌ترین دارایی این موزه مربوط به (به تقریب) ۳۰۰۰۰۰ سال تا ۷۷۰۰۰ سال پیش است و سنگ آتشزنه‌ای‌است که در مصر یافت شده‌است. از این موزه با عنوان «the Met» که کوتاه‌شدهٔ عبارت «the Metropolitan» است نیز، یاد می‌شود.

برای مشاهده تور مجازی موزه هنر متروپولیتن، نیویورک اینجا کلیک کنید

5- موزه رایکس، آمستردام :

موزه رایکس، آمستردام

موزه ملی آمستردام (به هلندی: Rijksmuseum) همچنین معروف به موزه امپراتوری و موزهٔ رایکس، بزرگ‌ترین موزه هلند و یکی از غنی‌ترین موزه‌های اروپا محسوب می‌شود. این موزه که به آثار فرهنگی و هنری اختصاص دارد در میدان موزه در آمستردام قرار دارد.

این موزه در اصل در سال ۱۸۰۰ میلادی در لاهه ساخته شد ولی در ۱۸۰۸ به آمستردام منتقل شد. بنای کنونی موزه در سال ۱۸۳۵ گشایش یافت. این ساختمان از سال ۲۰۰۳ تا ۲۰۱۳ (به مدت ده سال) در حال نوسازی بود و در نهایت با حضور ملکه هلند در آوریل ۲۰۱۳ دور تازه فعالیت‌های خود را در آغاز کرد. نوسازی موزه ۳۷۵ میلیون یورو هزینه دربرداشت. موزه ملی آمستردام حدود یک میلیون اثر هنری در اختیار دارد که مربوط به سالهای ۱۲۰۰ تا ۲۰۰۰ است. حدود هشت هزار اثر در موزه به نمایش عمومی درآمده است. موزه مجموعه کوچکی از هنر آسیا را نیز در خود دارد. نمایی از داخل موزه امپراتوری موزه امپراتوری مجموعه‌ای شاهکارهای نقاشان «دوران طلایی هلند» را در خود جای داده‌است مانند «نگهبان شب» اثر رمبراند. گزیده‌ای از شاهکارهای موجود در موزه ملی آمستردام در فرودگاه آمستردام (اسخیپول) نیز به صورت دایمی و روزانه نمایش داده می‌شود. این آثار در بخشی از فرودگاه که «بلوار هلند» نامیده شده به دوستداران هنر ارائه شده‌است.

برای مشاهده تور مجازیموزه رایکس، آمستردام اینجا کلیک کنید

6- موزه جی. پل گتی، لس آنجلس :

موزه جی. پل گتی، لس آنجلس

موزه جی. پال گتی (به انگلیسی: J. Paul Getty Museum) غالباً آن را گتی می‌نامند، یک موزه هنر است که در کالیفرنیا قرار دارد. این موزه در دو محوطه دانشگاه واقع شده‌است. این دو موزه در سال ۲۰۱۶ میلادی بیش از ۱۰ میلیون بازدید کننده داشته‌اند. موزه اصلی که به آن گتی اصلی می‌گویند در محله برنتوود واقع در لوس‌انجلس قرار دارد و شامل مجموعه‌ای از هنر غربی از قرون وسطی تا عصر حاضر است؛ و موزه فرعی که گتی ویلا نام دارد در ملیبو واقع شده‌است و شامل هنر باستان، رم، سرزمین اتروریا است.

برای مشاهده تور مجازی موزه جی. پل گتی، لس آنجلس، اینجا کلیک کنید

7- گالری اوفیزی، فلورانس :

Uffizi Gallery

موزه به صورت هزارتویی بلند از اتاق‌هاست که آثار هنری فوق‌العاده‌ای را به ترتیب زمانی به نمایش گذاشته‌اند و همچنین با ساختمانی «U» شکل روبه‌رو خواهید شد که البته هرگز به قصد موزه ساخته نشد. «کوزیمو دِ مدیچی» (Cosimo de’ Medici) به معمار محبوبش، «جورجو وازاری» اعتماد کرد تا ساختمانی با عظمت درست در کنار «کاخ وِکیو» (Palazzo Vecchio) بسازد که محلی برای میزبانی حاکمان، اجلاس اصناف فلورانسی، یک تئاتر بزرگ و اداره‌های قضایی باشد (کلمه اوفیتزی در ایتالیایی به معنای اداره‌ها می‌باشد).

برای مشاهده تور مجازی گالری اوفیزی، فلورانس، اینجا کلیک کنید

8- موزه تاریخ هنر، وین :

موزه تاریخ هنر، وین

وزه تاریخ هنر وین (آلمانی: Kunsthistorisches Museum) یک موزهٔ هنری در وین پایتخت اتریش است. بنای مجلل آن در رینگ‌اشتراسه قرار دارد و بالای آن گنبدی هشت‌ضلعی ساخته شده‌است. این بنا بزرگترین موزه هنری اتریش است. موزه در سال ۱۸۹۱ همزمان با موزه تاریخ طبیعی وین به دست فرانتس یوزف یکم (پادشاه اتریش-مجارستان) افتتاح شد. نمای خارجی دو موزه مشابه است و روبروی یکدیگر قرار گرفته‌اند. هر دو بنا بین سال‌های ۱۸۷۱ و ۱۸۹۱ بر پایهٔ طرح‌های گوتفرید زمپر و کارل فرایهر فون هاسناور ساخته شده‌اند. امپراتور به منظور تهیهٔ مکانی مناسب برای گردآوری هنر گرانقدر دودمان هابسبورگ و ایجاد دسترسی عمومی به آن، ساخت دو موزهٔ رینگ‌اشتراسه را سفارش داد. نما از ماسه‌سنگ ساخته شد. پلان بنا مستطیلی است و گنبدی به ارتفاع ۶۰ متر بر فراز آن قرار دارد. درون آن با مرمر، گچ‌بری، روکش طلایی و نقاشی تزئین شده‌است.

برای مشاهده تور مجازی موزه تاریخ هنر، وین، اینجا کلیک کنید

9- موزه آلبرتینا، وین :

موزه آلبرتینا

موزه آلبرتینا (Albertina Museum) در وین، شامل چهار مجموعه هنر مدرن، هنر گرافیک، معماری و عکاسی می‌شود. مجموعه هنر مدرن به آثاری از هنرمندان اروپایی در قرون ۱۹، ۲۰ و ۲۱ میلادی می‌پردازد و شامل مجسمه‌ها و نقاشی‌هایی از هنرمندانی مشهور مانند مونه، سزان، پیکاسو، مگریت و… می‌شود. در قسمت هنر گرافیک می‌توان بیش از ۵۰ هزار طراحی و نقاشی آبرنگ را از بزرگانی مانند داوینچی، رافائل، میکل‌آنژ و… مشاهده کرد. بخش معماری به طرح‌های معماری از قرن ۱۶ تا به امروز اختصاص دارد. بخش عکاسی نیز متشکل از بیش از ۱۰۰ هزار عکس از دهه ۱۸۵۰ تاکنون می‌شود.

برای مشاهده تور مجازی موزه آلبرتینا، وین، اینجا کلیک کنید

10-نگارخانهٔ ملی لندن :

گالری ملی لندن

نگارخانهٔ ملی لندن (به انگلیسی: London’s National Gallery) نام یکی از موزه‌های مشهور جهان در زمینه هنر نقاشی است. نگارخانه ملی در سال ۱۸۲۴ میلادی در شهر لندن تأسیس شد و هم‌اکنون دارای گنجینه‌ای با بیش از ۲٬۳۰۰ تابلوی نقاشی کم‌نظیر از سده سیزدهم تا سده نوزدهم میلادی است.

برای مشاهده تور مجازی نگارخانهٔ ملی لندن، اینجا کلیک کنید

این مقاله بخش اول تور مجازی موزه های برتر دنیا بود امیدواریم در هفته های آتی مقاله بتوانیم بخش های دوم و سوم این مقاله را برای شما عزیزان فراهم کنیم

در این رابطه بیشتر بخوانید : 

تور مجازی دانشگاه های معتبر دنیا

۱۰ تور مجازی از مکان های دیدنی دنیا

توسط |1399/1/11 16:10:13فروردین 11ام, 1399|بلاگ, تور مجازی|بدون دیدگاه

درج دیدگاه