۵ سفر و تور مجازی دانشگاه های معتبر دنیا

خانه » ۵ سفر و تور مجازی دانشگاه های معتبر دنیا

۵ سفر و تور مجازی دانشگاه های معتبر دنیا

تور مجازی دانشگاه های دنیا: 

قبل از توضیح در مورد تور مجازی دانشگاه های معتبر دنیا باید گفت، تور مجازی امروزه به عنوان بهترین وسیله برای معرفی مکان‌های مختلف در دنیای دیجیتال شناخته می‌شود. قابلیت نمایش در تمام رسانه‌های دیجیتال و انواع پلتفرم‌های مختلفی، سهولت دسترسی و پخش، ایجاد مدای اینتراکتیو ( تعاملی) قابلیت دانلود آسان و … باعث شده تا مخاطبین به راحتی با تورهای مجازی ارتباط خوبی برقرار کنند.

امروزه دانشگاه ها و موسسات آموزشی هم با توجه به اهمیت معرفی فضاهای آموزشی و نیاز به آشنایی دانشجویان با محیط آموزشی پیش از ورود به دانشگاه اقدام به تهیه تور مجازی دانشگاه نموده است.

استودیو اسپین از این قابلیت برای دانشگاه فردوسی مشهد که یکی از مهم‌ترین و معتبر‌ترین دانشگاه‌های ایران می‌باشد استفاده و تور مجازی برای قسمت‌های مختلف ان طراحی و تولید کرده است.

دانشکده‌های دانشگاه فردوسی :

  1. دانشکده معماری 
  2. دانشکده علوم تربیتی
  3. دانشکده علوم ریاضی 
  4. دانشکده ادبیات 

همچنین می‌توانید از تور مجازی دانشگاه آزاد مشهد که توسط تیم استودیو اسپین طراحی و تولید شده بازدید کنید.

همچنین در این مقاله قصد داریم تا شما را با سفر و تور مجازی از 5 دانشگاه معتبر دنیا آشنا کنیم.

۱- تور مجازی دانشگاه هاروارد :

تور مجازی دانشگاه هاروارد

دانشگاه هاروارد (به انگلیسیHarvard University) یک دانشگاه خصوصی در شهر کمبریج ایالت ماساچوست در ایالات متحدهٔ آمریکا است. قسمت‌هایی از دانشگاه هاروارد مثل دانشکدهٔ پزشکی و دانشکدهٔ بازرگانی در شهر مجاور کمبریج یعنی بوستون قرار دارد. هاروارد در سال ۱۶۳۶ میلادی (۱۰۱۵ خورشیدی) توسط هیئت قانون‌گذاران «مهاجرنشین (کولونی) خلیج ماساچوست» ساخته شد.

این دانشگاه اولین مؤسسهٔ آموزش عالی در کشور آمریکا و همچنین اولین بنیاد در آمریکای شمالی به‌شمار می‌رود. نام آن در ابتدا «دانشکدهٔ نو» یا «دانشکده در شهرک نو» بود که بعدها در ۱۳ مارس ۱۶۳۹ کشیشی به نام جان هاروارد ۴۰۰ جلد کتاب به کتابخانهٔ این دانشگاه و همچنین مبلغ ۷۷۹ پوند به این دانشگاه کمک نمود. قدیمی‌ترین مؤسسه آموزش عالی در آمریکا به تَبَع نام اولین فردی که زمین و کتاب‌های خود را وقف ساختن آن کرد، هاروارد نام گرفت.

دانشگاه هاروارد همیشه یکی از بالاترین رتبه‌های دانشگاه‌ها را در سطح جهان داشته و یکی از قدرتمندترین موسسه‌های مالی غیرانتفاعی می‌باشد.

در این سامانه که توسط شرکت youvisit انجام شده دانشجویان و کاربران می توانند به صورتی کاملا تعاملی تمامی محیط این دانشگاه را به همراه یک راهنمای تور که به صورت صوتی تمامی قسمت‌ها را معرفی می‌کند همراه باشند.

از این بخش میتوانید تور مجازی دانشگاه هاروارد را مشاهده کنید

 

۲- تور مجازی دانشگاه کمبریج:

تور-مجازی-دانشگاه-کمبریج

دانشگاه دولتی تحقیقاتی کمبریج، دومین دانشگاه قدیمی انگلیسی زبان جهان است که بیش از ۸ قرن پیش در سال ۱۲۰۹ با گروهی از دانشجویانی که در پی نزاع با مردم محلی به شهر کمبریج گریخته بودند تأسیس شد. این دانشگاه بزرگ یک مرکز علمی بسیار پیشرو در علم و فناوری است و دستاورد‌های دانشجویان دانشگاه کمبریج نشان دهنده پیشرفت های برجسته این دانشگاه در حوزه علم و دانش است.

دانشگاه کمبریج طبق آخرین رتبه بندی QS سومین دانشگاه برتر دنیا محسوب می‌شود.

این دانشگاه در کارنامه پربار خود نام بسیاری از فارغ التحصیلان برجسته، از جمله آیزاک نیوتن (که بیشتر عمر خود را در آزمایشگاه‌های این دانشگاه گذراند). فرانسیس بیکن، چارلز داروین، استیون ویلیام هاوکینگ و سران دولت‌های خارج از بریتانیا را به یدک می‌کشد. تاکنون نود و دو جایزه نوبل و ده مدال در رشته های مختلف به دانشجویان، استادان، کارکنان و یا فارغ التحصیلان دانشگاه کمبریج اهدا شده است.

دانشگاه کمبریج ثروتمندترین دانشگاه در اروپا است. درآمد این دانشگاه توسط دولت انگلیس برای امور آموزشی و تحقیقات علمی به دانشگاه داده می‌شود. در سال ۲۰۰۷ حدود یک سوم درآمد این دانشگاه را دولت انگلستان صرفا برای تحقیق و پژوهش پرداخته کرده بود. انتشارات دانشگاه کمبریج نیز محل خوبی برای کسب درآمدهای بالای این دانشگاه است.

دانشگاه کمبریج از دانشکده، دپارتمان و موسسات گوناگونی تشکیل شده است؛ از جمله 31 کالج و بیش از 150 موسسه آموزشی و تحقیقاتی که در 6 دپارتمان آموزشی این دانشگاه سازمان‌دهی می‌شوند.

تور مجازی دانشگاه کمبریج به معرفی دپارتمان‌های چند گانه این دانشگاه از طریق نمایش نقشه دانشگاه و اطلاعات مورد نیاز بازدید کنندگان مجازی می‌پردازد.

از این بخش میتوانید تور مجازی دانشگاه کمبریج را مشاهده کنید

 

۳- تور مجازی دانشگاه استنفورد:

تور مجازی دانشگاه استنفورد

دانشگاه استنفورد (به انگلیسیStanford University) یکی از معتبرترین دانشگاه‌های جهان است که در استنفورد، در نزدیکی شهر سانفرانسیسکو در ایالت کالیفرنیا در کشور ایالات متحده آمریکا قرار دارد.

این دانشگاه دارای دانشکده‌های علوم، بازرگانی، حقوق، پزشکی و مهندسی است. دانشگاه استنفورد بر اساس آخرین رتبه‌بندی تایمز، در هر دو زمینهٔ علوم انسانی و مهندسی، برترین دانشگاه جهان است.

همچنین این دانشگاه با ضریب پذیرش ۴٫۷٪، به عنوان رقابتی‌ترین دانشگاه جهان شناخته می‌شود. رتبه‌های دوم و سوم به ترتیب به دانشگاه‌های هاروارد و کلمبیا اختصاص دارند.

فارغ‌التحصیلان دانشگاه استنفورد شمار زیادی از شرکت‌های بسیار موفق بین‌المللی از جمله گوگل، یاهو، اینستاگرام، نایک و… را تأسیس کرده‌اند. گردش مالی شرکت‌هایی که توسط فارغ‌التحصیلان این دانشگاه تأسیس شده‌اند سالانه ۲٫۷ تریلیون دلار، معادل دهمین اقتصاد قدرتمند جهان است. شصت برندهٔ جایزهٔ نوبل و هفت برندهٔ مدال فیلدز از جمله دانشجویان، استادان یا کارکنان دانشگاه استنفورد بوده‌اند.

تور مجازی دانشگاه استنفورد به صورت یک اینترفیس سه بعدی و ۳۶۰ درجه از دانشکده ها و پژوهشکده های مختلف این مجموعه تهیه شده که کاربر با کلیک کردن روی هر کدام از این تصاویر میتواند از دپارتمان مربوطه بازدید مجازی داشته باشد

از این بخش میتوانید تور مجازی دانشگاه استنفورد را مشاهده کنید.

 

۴- تور مجازی دانشگاه آکسفورد:

تور مجازی دانشگاه آکسفورد

دانشگاه آکسفورد به عنوان قدیمی ترین دانشگاه انگلیسی زبان در دنیا، مرکزی مطالعاتی، پژوهشی و آکادمیک است که  در شهر آکسفوردکشور انگلستان واقع گردیده است. شهر دانشگاهی و زیبای آکسفورد، در حدود ۹۰ کیلومتری لندن واقع گردیده و بالغ بر ۱۶۵ هزار نفر جمعیت دارد. دانشگاه آکسفورد در حال حاضر به عنوان یک دانشگاه بزرگ، حدوداً ۰۰۰/۳۰ نفر دانشجو دارد. آکسفورد، دانشگاهی عمومی،دولتی و بزرگ محسوب می شود که از بودجه دولتی استفاده می نماید.

در خصوص تاریخ دقیق تأسیس دانشگاه آکسفورد اتفاق نظر وجود ندارد، علی هذا بنا بر مدارکی که در این دانشگاه وجود دارد که نشان دهنده ی این موضوع است که از سال ۱۰۹۶ میلادی در این دانشگاه دوره های آموزشی برگزار می گردیده است، لذا به نظر می رسد زمان تأسیس دانشگاه آکسفورد، سال ۱۰۹۶ میلادی می باشد. تا سال ۱۲۰۱ میلادی، ریاست دانشگاه آکسفورد، تحت عنوان صدر اعظم شناخته می شد.

اولین اساسنامه دانشگاه آکسفورد در سال ۱۶۳۶ میلادی توسط ویلیام لاد، رئیس وقت دانشگاه آکسفورد تهیه و تدوین گردیده است. این اساسنامه تا اواسط قرن ۱۹ میلادی در تدوین نظامنامه ها، آیین نامه ها و مقررات علمی، پژوهشی، تحقیقاتی، استخدامی و…. دانشگاه آکسفورد مورد استفاده قرار می گرفت.

تور مجازی دانشگاه آکسفورد توسط یکی از اساتید دانشکده شیمی این دانشگاه در یکی از نمایشگاه های سالیانه در انگلستان رونمایی شد. این تور مجازی به صورت نقشه گوگل از بالا و در حالت map و satelite میتواند کاربر را به فضاهای مختلف این دانشگاه توسط پین های مشخص شده بر روی نقشه راهنمایی کند.

از این بخش میتوانید تور مجازی دانشگاه آکسفورد را مشاهده کنید.

 

۵- تور مجازی دانشگاه ماساچوست(MIT):

تور مجازی دانشگاه MIT

انستیتو فناوری ماساچوست در آمریکا در رده بندی های مختلف برترین دانشگاه دنیا شناخته شده است. بسیاری از فارغ التحصیلان این دانشگاه به افرادی تاثیرگذار در رشته های مختلف تبدیل شده اند.

انستیتو فناوری ماساچوست یک دانشگاه تحقیقاتی خصوصی در کمبریج ایالت ماساچوست آمریکاست. این دانشگاه در سال ۱۸۶۱ میلادی درپی گسترش فرایند صنعتی شدن آمریکا مدل دانشگاه پلی تکنیک اروپا را در پیش گرفت و روی دستورالعمل آزمایشگاهی  علوم کاربردی و مهندسی تاکید کرد.

یکی از نکات مهم و به عبارتی بهترین دلیل این دانشگاه برای حفظ عنوان برترین دانشگاه جهان درسال ۲۰۱۷ (براساس رده بندی QS) وجود تحقیقات وسیع و فارغ التحصیلانی هوشمند است. تا سال ۲۰۱۵ میلادی ۸۵ برنده جایزه نوبل، ۵۲ برنده مدل ملی علوم در آمریکا، ۳۴ فضانورد، ۱۹ برنده جایزه تورینگ و … از این دانشگاه فارغ التحصیل شده اند. علاوه بر آن این فارغ التحصیلان در سراسر نقاط دنیا به افرادی تاثیر گذار تبدیل شده اند و برای مردم نام های آشنایی هستند.

علی اکبر صالحی وزیر امور خارجه پیشین و رییس فعلی سازمان انرژی اتمی ایران، کوفی عنان دبیرکل سابق سازمان ملل، ماریو دراگی رییس بانک مرکزی اتحادیه اروپا، بن برنانک رییس سابق فدرال رزرو و…برخی از فارغ التحصیلان برتر آن هستند.

تور مجازی دانشگاه MIT توسط شرکت معتبر youvisit طراحی و توسعه یافته که شامل معرفی دانشکده ها و رشته های این موسسه و همچنین میادین و موزه ها و فضای عمومی این دانشگاه می باشد

از این بخش میتوانید تور مجازی دانشگاه MIT را مشاهده کنید.

 

 


 

تور مجازی دانشگاه فردوسی مشهد

 

 

توسط |1397/4/22 22:09:17تیر 22ام, 1397|بلاگ, تور مجازی|بدون دیدگاه

درج دیدگاه